ZAPYTANIE O PROJEKT, CZYLI CO POWINIEN ZAWIERAĆ MAIL DO ARCHITEKTA?

Jeżeli planujesz wyremontować swoje mieszkanie/dom lub dopiero je urządzasz, zapewne masz już w głowie plan, jak chcesz je urządzić. Jednak od planu do stworzenia projektu jest bardzo daleka droga i coraz więcej osób decyduje się na wsparcie architekta wnętrz. To bardzo cieszy! Chociaż każdy może samodzielnie urządzić swoje lokum to jednak uważam, że tylko wsparcie ze strony profesjonalisty w tej dziedziny daje nam gwarancję połączenia funkcjonalności i estetyki w urządzanych przestrzeniach. W dobie pandemii spotkałam się z ogromną ilością nowych zapytań o rearanżację wnętrz. Pokazuje to, że obecna sytuacja, która zmusiła nas do siedzenia w domu i częstej pracy zdalnej zweryfikowała funkcjonalność naszych mieszkań i wymusiła na nas wdrożenie nowych rozwiązań. Jeśli więc stoisz przed decyzją podjęcia współpracy z architektem i planujesz zapytać o projekt wnętrza, zachęcam Cię do zapoznania się z kilkoma wskazówkami, co taki mail powinien zawierać aby uzyskać rzetelna ofertę 😊

I. Określ swoje oczekiwania

Bardzo ważne jest, abyś przed napisaniem maila określił/a swoje oczekiwania. Najczęściej spotykam się z zapytaniami od osób, które chcą kompleksowo urządzić swoje mieszkanie – od a do z. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowy projekt z nadzorem nad pracami wykonawczymi. Zdarza się jednak, że klientom wystarcza sam projekt wraz z wykazem materiałów i dokumentacji dla wykonawców.

W związku ze stale zwiększającą się liczbą budowanych nowych mieszkań, dostaję sporo zapytać o wprowadzenie zmian deweloperskich, które są możliwe na etapie budowy, zaraz po zakupie mieszkania lub domu. Są to zmiany w układzie ścian, elektryki i hydrauliki. Już na tym etapie planujemy układ mebli, kontaktów i sprzętów. Tak wczesne określenie swoich potrzeb względem projektu pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na etapie jego realizacji.

Nie brakuje również zapytań o projekty kuchni i łazienek, szczególnie tych do remontu. Jeżeli chcesz wyremontować jedno pomieszczenie, zachowując przy tym styl panujący w całym mieszkaniu, to zdecydowanie polecam współpracę z architektem. Często zdarza się, że pod wpływem emocji, ekscytacji i dominujących trendów na rynku, zapominamy o tym, w jakim duchu mamy urządzone wnętrza. Efektem tego jest pomieszanie stylów w mieszkaniu, co niestety nie wygląda dobrze i zaczyna denerwować jego właścicieli.

Jak zapewne zauważyliście na moim profilu na fb i stronie internetowej, ostatnio wykonywałam dużo projektów pokoi dziecięcych i przygotowałam ofertę gotowych projektów pokoi online. Jeżeli planujesz urządzenie pokoju dla swojej pociechy, zachęcam Cię do zapoznania się z moją ofertą. W ramach gotowego projektu otrzymasz listę zakupów zgodnie z tematem przewodnim oraz dopasowanie projektu do wymiarów Twojego pomieszczenia. Jeśli jednak masz własny pomysł na pokój lub chcesz jakiś inny temat – koniecznie daj mi znać 😊

II. Jakich pomieszczeń ma dotyczyć projekt?

Cena projektu może się różnić w zależności od tego, co projekt będzie obejmował: dom, mieszkanie czy jedno pomieszczenie? Jeśli nie chcesz projektować wszystkich wnętrz, opisz dokładnie te, które Cię interesują. Do wyceny potrzebuję takich informacji jak:

– metraż pomieszczeń, które chcesz zaprojektować

– jakie ma być ich przeznaczenie i funkcja (np. gabinet, salon, łazienka)

– oczekiwania i wyzwania, np. wąskie przejście, obniżony sufit, konieczność wydzielenia garderoby

III. Zdjęcia i plany

Dlaczego warto je dołączyć? Bo to ułatwi naszą współpracę od samego początku 😊 Bardzo ważne są również plany wnętrz od dewelopera, które obrazują hydraulikę, punkty elektryczne i instalacje. Jeśli nie posiadasz takich planów lub chcesz zaprojektować tylko jedno pomieszczenie, dołącz proszę odręcznie wykonany rysunek wraz z pomiarami.

Jeżeli podoba Ci się jakiś konkretny styl – dołącz proszę zdjęcia, które Ci się podobają i inspirują, ponieważ pozwolą mi one zobrazować sobie Twoje oczekiwania względem wystroju.

Mając taki zestaw informacji od Ciebie dużo łatwiej będzie mi przygotować dla Ciebie ofertę, która spełni Twoje oczekiwania 😊 zaprojektowanie mieszkania lub domu to ogromne wyzwanie, dlatego tak ważne jest dokładne przeanalizowanie rozwiązań, jakie chcemy zastosować oraz rozwianie wszelkich wątpliwości co do zasadności projektu. Podejmując współpracę z architektem, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, pieniędzy i… nerwów 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.